Szanowni Państwo,

Drogie Studentki i Drodzy Studenci pierwszego roku socjologii i pracy socjalnej!

Za chwilę rozpoczniecie studia na Wydziale Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cieszymy się, że wybrałyście i wybraliście naszą Uczelnię i nasz Wydział. Mamy nadzieję, że studia będą dla Was czasem rozwoju, radości i ciekawych spotkań.

Uwzględniając sytuację epidemiologiczną i związane z nią wytyczne, ale też obawy, nie organizujemy w tym roku wydziałowego Dnia Studenta I roku w tradycyjnej formie spotkania na Wydziale. Piękny Kampus Ogrody poznacie rozpoczynając zajęcia. 30 września zapraszamy do uczestnictwa zdalnego w ogólnouczelnianej inauguracji dedykowanej studentkom i studentom pierwszego roku. A także do zapoznania się materiałami, które od tego dnia będziemy Wam przekazywać, a które pomogą Wam w rejestracji na zajęcia, zapoznaniu się z kampusem i uczelnianymi narzędziami nauczania. 

Ważnym aspektem rozpoczęcia studiowania są sprawy formalne – takie jak legitymacja czy ślubowanie, a także poznanie dziekanów oraz Waszych opiekunów w „dziekanacie” (Biurze Obsługi Studenta). Te ważne sprawy wymagają bezpośredniego spotkania i będą miały miejsce w pierwszych dniach zajęć. 30 września przedstawimy harmonogram spotkań, na których otrzymacie legitymacje (w czasie zajęć, bez kolejek i dodatkowego przyjeżdżania), a w środę 6 października, na wykładzie z „Metodyki studiowania”, poznacie wiele kolejnych szczegółów (tak, jest o 8:00, ale nie trzeba się rano zbierać na tramwaj).

Drogie i Drodzy! Cieszymy się na spotkanie z Wami od 4 października. A od 30 września zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które przygotowały dla Was różne jednostki UAM i Wydział Socjologii. Będą one zamieszczane na tej stronie.

Dziekani Wydziału Socjologii UAM