Na Wydziale Socjologii funkcjonują dwa koła naukowe:
- Koło Naukowe Osób Studiujących Socjologię
- Studenckie Koło Naukowe Pracy Socjalnej
Koła naukowe zajmują się przygotowywaniem i realizacją badań, organizują dyskusje naukowe, konferencje, projekcje filmów, a także prowadzą działalność o charakterze integracyjnym i charytatywnym. Spotkania kół są otwarte, zapraszamy wszystkich chętnych studentów naszego Instytutu.
Koło Naukowe Osób Studiujących Socjologię przy Wydziale Socjologii UAM funkcjonuje od 1 czerwca 2010 roku.
Koło zajmuje się prowadzeniem projektów naukowych i badawczych realizowanych na obszarze Uniwersytetu oraz poza nim. Studenci zrzeszeni w Kole mają okazję do zwiększania swoich kompetencji i rozwoju zainteresowań, nie tylko tych akademickich.
Obecnie prowadzimy dwa duże projekty: konkurs "Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?" oraz projekt "Młodzi o Młodych". Ważnym elementem działalności Koła jest też organizacja (i uczestnictwo) w konferencjach naukowych w kraju i poza nim. Współpracujemy także z innymi podmiotami przy organizacji m.in. Tygodnia Wizualnego. Prężnie działa również Socjologiczny Klub Dyskusyjny.
Studentko lub Studencie! Chciałbyś dołączyć? Napisz TUTAJ!
Studenckie Koło Naukowe Pracy Socjalnej funkcjonuje od roku 2016 i dynamicznie się rozwija przy Zakładzie Badań Problemów Społecznych i Pracy Socjalnej.
Wśród głównych celów naszych działań należy wymienić: stwarzanie możliwości rozwoju naukowego i organizacji różnego typu przedsięwzięć promujących pracę socjalną; popularyzację wiedzy z zakresu szeroko rozumianej pracy socjalnej; kształtowanie wrażliwości społecznej dzięki różnorodnym warsztatom, wizytom studyjnym i spotkaniom tematycznym; współpracę ze społecznością lokalną. Studentki i studenci angażują się też w różnorodne inicjatywy naukowe, działania popularyzujące wiedzę i integrujące środowisko studenckie poprzez, np. współorganizację Tygodnia Pracy Socjalnej oraz networking w ramach Ogólnopolskiego Spotkania i Konferencji Kół Naukowych Pracy Socjalnej.
Zapraszamy do włączenia się we wspólne działania wszystkie osoby, które interesują się pracą socjalną i polityką społeczną, rozwiązywaniem problemów społecznych oraz ich badaniem, a także chciałyby współtworzyć ciekawe wydarzenia o tematyce społecznej.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Opiekunki naukowe Koła:
Natasza Doiczman-Łoboda,
Agnieszka Nymś-Górna,
Marta Zaręba