Absolwent Marcin Halicki Marcin Halicki

Absolwent pracy socjalnej w Instytucie Socjologii UAM, Project Manager, Wielkopolskie Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami.

Studia na kierunku Praca socjalna na poznańskim Uniwersytecie, to czas czerpania inspiracji, które do tej pory wykorzystuję w swojej codziennej pracy. Za to bardzo dziękuję.

Absolwent Weronika Dąbrowska Weronika Dąbrowska

Absolwentka socjologii w Instytucie Socjologii UAM (specjalizacja: socjologia samorządu terytorialnego), obecnie pracownik Wydziału Badań i Analiz Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Na co dzień konstruuje i koordynuje badania dotyczące rynku pracy w Wielkopolsce oraz dba o ich skuteczne rozpowszechnianie.

Jedną z największych korzyści studiów socjologicznych było nabycie elastyczności oraz otwartości na stałe podnoszenie kompetencji, co niezwykle ułatwia rozwój zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Absolwent Jerzy Krężlewski Jerzy Krężlewski

Absolwent socjologii w Instytucie Socjologii UAM, prezes zarządu Term Maltańskich (największy wielkopolski akwapark), wcześniej przez wiele lat był dyrektorem marketingu w Volkswagen Group Polska oraz Kulczyk Tradex.

Absolwent Weronika Waselczyk Weronika Waselczyk

Absolwentka socjologii w Instytucie Socjologii UAM (specjalizacja: badania rynku i opinii publicznej). Zdobytą wiedzę o zachowaniach konsumenta wdrażała pracując jako Brand Manager, zajmując się aktywnościami konsumenckimi oraz strategiami dla marek Tyskie czy NIVEA. Obecnie związana z działem sprzedaży NIVEA gdzie odpowiada za Grupę Kluczowych Klientów i podległy jej zespół. Pomimo przejścia do działu sprzedaży, perspektywa stawiająca konsumenta w centrum uwagi nadal towarzyszy jej codziennej pracy.

Absolwent Adam Gołębiewski Adam Gołębiewski

Absolwent socjologii w Instytucie Socjologii UAM, eksperymentalny perkusista, muzykolog i kompozytor. Autor instalacji dźwiękowych, projektów site-specific, oraz audio-performance, wiążących dźwięk i przestrzeń z ich kontekstem społecznym. Występował w kraju i zagranicą z czołowymi przedstawicielami muzyki eksperymentalnej, m. in. z Yoko Ono czy Thurstonem Moorem.

Absolwent Patryk Kowalski Patryk Kowalski

Absolwent pracy socjalnej w Instytucie Socjologii UAM, kierownik Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Wierzenica”. Specjalista Terapii Uzależnień.

Studia Pracy Socjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, to kierunek gwarantujący szerokie perspektywy rozwoju!

Absolwent Natalia Mazur Natalia Mazur

Natalia Mazur, absolwentka socjologii w Instytucie Socjologii UAM (specjalizacja: socjologia samorządu terytorialnego), dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Spójrzcie na tę listę absolwentów: od razu widać, że socjologia nie jest kierunkiem dla osób, które pragną być specjalistami w wąskiej dziedzinie. Studia te pozwalają zrozumieć jak działa świat, ćwiczą wyobraźnię, otwierają liczne możliwości. Dla mnie najcenniejszą zdobyczą tych pięciu lat nauki jest notes pełen kontaktów do naprawdę niezwykłych ludzi.

Absolwent Tadeusz Zysk Tadeusz Zysk

Absolwent socjologii w Instytucie Socjologii UAM, w którym obronił również doktorat. Wraz z Tomaszem Szponderem założył Dom Wydawniczy "Rebis", później założył Wydawnictwo Zysk i S-ka. Wielokrotnie uznawany za jedną z najbardziej wpływowych osób w Polsce. Kandydat do Sejmu, niedawno wyraził chęć startu w wyborach na urząd prezydenta miasta Poznania.

Absolwent Katarzyna Kapustka Katarzyna Kapustka

Absolwentka socjologii w Instytucie Socjologii UAM. Obecnie lider zespołu konsultantów SAP SuccessFactors - wiodącego narzędzia IT wspierającego procesy zarządzania zasobami ludzkimi.

Wiedza i doświadczenie w obszarze HR zdobyte podczas studiów, praktyk i wczesnych doświadczeń zawodowych, połączone z technologią informatyczną dają nieograniczone możliwości rozwoju. HR i IT to idealny mariaż, a socjologia daje ku temu solidną podstawę.

Absolwent Michał Nowosielski Michał Nowosielski

Absolwent socjologii w Instytucie Socjologii UAM, przez wiele lat dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu. Jest to instytucja o długiej tradycji badawczej skoncentrowanej na problematyce niemcoznawczej.