Zapraszamy Studentów i Studentki nauk społecznych do udziału w warsztacie metodologicznym,  stanowiącym część interdyscyplinarnego seminarium poświęconego rodzinności pt. „Społeczna rzeczywistość rodzin”, które odbędzie się na Wydziale Socjologii 17 listopada 2023 r. (piątek).

PORA NA PARĘ – POMIĘDZY WYWIADEM INDYWIDUALNYM A GRUPOWYM – DYNAMIKA ROZMOWY, SZANSE I ZAGROŻENIA, WYZWANIA ETYCZNE

I część: 14.15-15:45

II część: 16.00-16:30

Prowadzenie – dr Magdalena Żadkowska (Uniwersytet Gdański)

Warsztat „Pora na Parę - pomiędzy wywiadem indywidualnym a grupowym - dynamika rozmowy, szanse i zagrożenia, wyzwania etyczne” ma na celu pogłębienie wiedzy o tym, jak projektować i prowadzić pogłębione wywiady częściowo ustrukturyzowane z diadami – parami osób, które żyją w intymnej relacji. W szczególności może się on przydać badaczom i badaczkom, którzy wahają się czy prowadzić je samodzielnie czy w dwie osoby, czy rozmawiać online czy stacjonarnie i jak dobrać rodzaj wywiadu (indywidualny, grupowy, łączony/z diadą) w zależności od celu badania. W czasie warsztatu będziemy pracować na materiale pochodzącym z różnych projektów badawczych (Para w praniu: o codziennych obowiązkach domowych; Para na migracji (do Norwegii), „Tu się pracuje” o parach uwikłanych w telepracę, Para w pustym gnieździe i Para i pies), przyjrzymy się wyzwaniom (również etycznym) jakie niosą za sobą: przestrzeń, w której dzieje się wywiad, temat badania i dynamika relacji zaproszonej pary.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie prosimy o wysyłanie zgłoszeń (imię, nazwisko, kierunek studiów, adres mailowy) wraz z krótkim listem motywacyjnym (max. 400 znaków bez spacji) na adres: marzenap@amu.edu.pl do dnia 13 listopada br.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Program Seminarium