Zapraszamy na wydziałowe seminarium naukowe, które odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca o godzinie 10:00 w sali A, budynek E. Wystąpienie prezentujące projekt "ANSWER - Lęki środowiskowe i społeczne strategie radzenia sobie z nimi w ciągu ostatnich 50 lat" przedstawi dr Krzysztof Mączka.

Przedmiotem wystąpienia jest przedstawienie projektu badawczego „ANSWER - Lęki środowiskowe i społeczne strategie radzenia sobie z nimi w ciągu ostatnich 50 lat. Porównawcze studium przypadku w Polsce, na Ukrainie i Węgrzech” (nr 2021/43/D/HS6/01702), który jest realizowany w Zakładzie Badań Problemów Społecznych i Pracy Socjalnej Wydziału Socjologii UAM.

Wśród głównych celów projektu są m.in. ocena skali lęków środowiskowych oraz ich ważności na tle innych lęków w trzech krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród metod badawczych zastosowanych w projekcie znajdują się reprezentatywne badania sondażowe, wywiady biograficzne oraz badania quasi-eksperymentalne z wykorzystaniem - Q-deliberacji. Projekt „ANSWER” jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Sonata 17.