Seminarium wspomnieniowe o Profesorze Stanisławie Lisieckim. W poniedziałek 31 stycznia, wyjątkowo o godzinie 11:00, odbędzie się seminarium wydziałowe, podczas którego będziemy wspominać zmarłego we wrześniu prof. Stanisława Lisieckiego. Seminariumn odbędzie się w formie zdalnej w zespole Wydziału Socjologii na MS Teams. Szczegółowe informacje, w tym link do spotkania, znajdują się na stronie internetowej: Seminarium wspomnieniowe 31 stycznia, godzina 11:00.

XVIII Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny. Do 15 marca br. można zgłaszać abstrakty referatów do grup tematycznych podczas XVIII Zjazdu Socjologicznego, który odbędzie się 14-17 września br. w Warszawie. Abstrakty nalezy przesyłać za pośrednictwem strony internetowej: Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny

Spotkanie dotyczące kształcenia socjologicznego. Sekcja Socjologii Nauki PTS zaprasza na spotkanie dotyczące kształcenia socjologicznego w Polsce. Dominik Antonowicz i Krzysztof Wasielewski z UMK w Toruniu przedstawią referat pt. "Proces boloński a socjalizacja studentów do akademickich wspólnot plemiennych. Analiza wzorów mobilności pomiędzy I i II stopniem kształcenia". Po wystąpieniu przewidziano dyskusję nad przemianami kształcenia a także nad przyszłością środowiska socjologicznego w Polsce. Seminarium odbędzie się 2 lutego (środa) o godz. 17.00 na platformie Zoom: Link do spotkania.