Zmarł prof. Andrzej Kojder. 18 stycznia 2021 roku zmarł prof. Andrzej Kojder, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Socjologii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji. Był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (1998-2002) i Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk (2003-2011), członkiem Komitetu Badań nad Zagrożeniami przy Prezydium PAN (2007-2011). Wspomnienie o zmarłym można przeczytać na stronie Wydziału Prawa i Administracji UW.
Zasady wydatkowania środków finansowych skierowanych do dyspozycji pracowników zakładów oraz pracowni. Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem pani Dziekan ustanawiającym w 2021 roku rezerwę finansową skierowaną bezpośrednio do dyspozycji pracowników zakładów oraz pracowni. Rezerwa finansowa stanowi uzupełnienie systemu dofinansowania działalności naukowo-badawczej i ma na celu naukową integrację pracowników zakładów oraz pracowni. Reguły wydatkowania środków oraz typy działań na które można uzyskać dofinansowanie opisano we wspomnianym zarządzeniu. Na stronie wydziałowej jest zamieszczone Zarządzenie nr 2/2021 Dziekana Wydziału Socjologii w sprawie zasady wydatkowania tych środków oraz Wniosek o wydatkowanie środków zakładowych.
Wydziałowe wnioski o dofinansowanie działalności naukowo-badawczej. Zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć naukowo-badawczych do 29 stycznia br. Posiedzenie komisji ds. rozdziału środków finansowych odbędzie się 1 lutego br.
Nowy konkurs "Monografie" w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza”. Dnia 18 stycznia 2021 r. uruchomiono konkurs obejmujący realizację zadania 08 „Wsparcie publikowania w prestiżowych czasopismach naukowych”: Konkurs 013 – „Monografie”. Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału oraz terminów składania wniosków znajdą Państwo na stronie konkursu oraz w Intranecie.
Książka pt. "Transnational Musicians: Precariousness, Ethnicity and Gender in the Creative Industry" autorstwa dr Beaty Kowalczyk z Zakładu Badań Problemów Społecznych i Pracy Socjalnej. W Wydawnictwie Routledge ukazała się książka dr Beaty Kowalczyk, opisująca sposoby konstruowania przez japońskich muzyków swoich karier w hierarchicznie zorganizowanym świecie muzyki klasycznej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej. Gratulujemy!
Informatory dotyczące dostępności zajęć dla osób z niepełnosprawnościami. Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowało poradniki skierowane do wykładowców. Dokumenty służą wsparciu w procesie organizacji i realizacji zajęć dydaktycznych skierowanych do szerokiego grona odbiorców, w tym do studentów oraz doktorantów z różnymi niepełnosprawnościami. Informacje, w tym pliki do pobrania, znajdują się na stronie internetowej.
Wykład prof. Małgorzaty Fuszary pt. "Feminizm stosowany, czyli bunt kobiet AD 2020". Wykład odbędzie się 28 stycznia br. (czwartek) o godzinie 18:00 na platformie MS Teams, w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań online z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Szczegółowe informacje, w tym link do spotkania, na stronie internetowej.
Wykład prof. Wojciecha Burszty pt. "Naród w szkole". Spotkanie w formie zdalnej odbędzie się w poniedziałek, 25 stycznia 2021 r., o godzinie 15:00, w ramach seminarium Zakładu Socjologii Teoretycznej i Zespołu Badań nad Zmianą Społeczną i Tradycją IFiS PAN. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.