Trzyletni projekt badawczy Enhancing Quality Teaching of Humanities and Social Sciences in Higher Education for 21+ finansowany w ramach Erasmus+ KA220-HED Cooperation partnership in higher education będzie realizowany przez trzy uniwersytety z Europy Śrdkowej (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet w Hradcu Králové i Uniwersytet Konstantyna Filozofa w Nitrze).

Zasadniczym celem projektu jest wypracowanie skutecznych środków do szczegółowej analizy obecnego stanu i zaprojektowania skutecznych narzędzi dla ciągłego rozwoju nowoczesnego i efektywnego nauczania nauk społecznych i humanistycznych w sferze szkolnictwa wyższego poprzez międzynarodową współpracę. Na podstawie dokonanej analizy potrzeb, okazało się, że wszystkie trzy kraje, a także uczelnie wyższe, stoją przed podobnymi wyzwaniami i brakami w międzynarodowym i interdyscyplinarnym kształceniu  przez całe życie nauczycielek i nauczycieli szkolnictwa wyższego. Konsorcjum połączyło trzy instytucje o różnym portfolio, oferujące doświadczenie i wiedzę specjalistyczną w odmiennych dziedzinach: internacjonalizacji, dydaktyce, socjologii, teorii edukacji i naukach humanistycznych.

Zespół badawczy z Wydziału Socjologii UAM, w skład którego wchodzą: dr Maja Brzozowska-Brywczyńska, dr Natasza Doiczman-Łoboda, prof. Agnieszka Jeran, prof. Dorota Mroczkowska oraz dr Łukasz Rogowski, koordynowany jest przez dra Mariusza Baranowskiego.