W najnowszym rankingu miesięcznika "Perspektywy" studia na kierunku socjologia na naszym Wydziale uplasowały się na drugim miejscu w Polsce wśród wszystkich studiów socjologicznych w Polsce. Cieszymy się ogromnie!

Od wielu lat poznańska socjologia znajdowała się na podium, za Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Jagiellońskim. Rok temu zajęliśmy ex aequo drugie miejsce z UJ, w tym roku udało nam się awansować na samodzielną drugą pozycję! To rezultat ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych w studiowanie na naszym Wydziale: wykładowców i wykładowczyń, osób studiujących, osób pracujących w dziale administracyjno-technicznym, absolwentów i absolwentek.

W porównaniu z zeszłorocznym rankingiem, zwiększyliśmy swoją punktację w takich obszarach, jak m.im. ocena przez kadrę akademicką, wyniki maturalne osób przyjętych na studia oraz liczba i jakośc publikacji naukowych. Pełny ranking dostępny jest na stronie: Perspektywy 2024.