The International Sociological Association (ISA) wraz z Instytutem Socjologii UAM oraz Haverford Institute of Public Sociology są organizatorami tegorocznej, piętnastej edycji ISA International Laboratory for PhD Students in Sociology. Wydarzenie odbędzie się w trzecim tygodniu września (17-23.09), w Collegium im. Floriana Znanieckiego na poznańskich Ogrodach. Koordynatorem Laboratoriów jest Dr Suava Salameh, dyrektor Haverford Institute of Public Sociology.

Temat przewodni zjazdu to Struggles for Substantive Citizenship, Community Building in Troubled Times for Democracy. W programie przewidziane są wystąpienia czołowych postaci polskiej socjologii (m.in. Grażyna Skąpska czy Jan Sowa) oraz zagranicznych gości (lista nadesłanych abstraktów znajduje się TUTAJ). Celem laboratoriów jest stworzenie sprzyjających warunków do zaprezentowania i przedyskutowania ustaleń powstających prac doktorskich. Każdy z uczestników przedstawi badane przez siebie zagadnienia, korespondujące z motywem przewodnim wydarzenia, lecz najwięcej czasu zostanie poświęcone na konstruktywną krytykę pomysłów oraz rozwijające spostrzeżenia i refleksje.

Prace warsztatowe oraz wystąpienia będą w języku angielskim.

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o ISA XVth International Laboratory for PhD Students in Sociology.

Kliknij w przycisk, aby pobrać progam. Program XVth ISA International Laboratory