Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie zintegrowanego międzyuczelnianego (UAM-UW-UJ) kształcenia doktorantów i młodych naukowców w zakresie badań transdziedzinowych obejmujących obszar nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych.

W jego ramach, pomysłodawcy projektu współpracujący w kolektywie: Niezależna Inicjatywa Akademicka (NIA), zapraszają na I szkołę letnią pod tytułem „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”, która odbędzie się w dniach 10-16 września 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym UAM w Kołobrzegu (strona Ośrodka). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: szkoła letnia.

Ta niezwykła szkoła oferuje wielowymiarowy i bogaty program (zobacz program), w ramach którego uczestnicy i uczestniczki będą mogli:

1. wziąć udział w wykładach i seminariach prowadzonych przez znanych badaczy i badaczki starszej i młodszej generacji (m.in. Adam Izdebski, Marek Konarzewski, Kristian Kristiansen,  Urszula Zajączkowska, oraz Dawid Kobiałka, Małgorzata Kowalska, Jakub Nowosad, Krzysztof Mączka, Mikołaj Smykowski, Monika Stobiecka);
  2. zapoznać się z najbardziej aktualnymi trendami światowych badań (adaptacja zintegrowana, imperializm ekologiczny i polityczny, dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze, ryzyko systemowe);
  3. przedyskutowania założenia/fragmenty swoich prac doktorskich czy projektów badawczych;
  4. poznać dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu w trakcie objazdu naukowo-dydaktycznego (ramowy program objazdu);
  5. wziąć udział w konkursie fotograficznym o Nagrodę Prezesa PAN (szczegóły konkursu);
  6. socjalizować się z innymi badaczami i badaczkami w czasie imprezy integracyjnej w restauracji z widokiem na morze.

REKRUTACJA

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie do 20 sierpnia. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 28 sierpnia 2023 roku. Formularz jest dostępny na stronie: formularz zgłoszeniowy.

PREZENTACJA PROJEKTÓW DOKTORSKICH

Osoby zakwalifikowane na szkołę letnią będą mogły przedstawić fragmentu pracy doktorskiej/projektu badawczego/artykułu naukowego, w trakcie seminariów. Każdy tekst komentował będzie 1 starszy i 1 młodszy pracownik naukowy.

KOSZTY

Koszt szkoły letniej wynosi 400 PLN i obejmuje wszystkie koszty (zakwaterowanie, wyżywienie, objazd naukowo-dydaktyczny, bankiet oraz udział we wszystkich zajęciach).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu w zakładce „szkoła letnia”.

Dołącz do wyjątkowej Szkoły Letniej i nie przegap jedynej w swoim rodzaju przygody intelektualnej!

Liczba miejsc ograniczona.

Do aplikowania zaprasza Niezależna Inicjatywa Akademicka w składzie:

Jerzy Axer (Wydział „Artes Liberales” UW), Michał Buchowski (Instytut Antropologii i Etnologii UAM), Ewa Domańska (Wydział Historii UAM), Małgorzata Grodzińska-Jurczak (Instytut Nauk o Środowisku UJ), Jan Kieniewicz (Wydział „Artes Liberales” UW), Marek Konarzewski (Wydział „Artes Liberales” UW), Arkadiusz Marciniak (Wydział Archeologii UAM), Piotr Matczak (Wydział Socjologii UAM), Bogdan Szlachta (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), Marek Trippenbach (Wydział Fizyki UW), Agata Zalewska (Wydział „Artes Liberales” UW)