Wydział Socjologii wraz z pozostałymi organizatorami - Miastem Poznań, Fundacją Rozwoju Miasta Poznania i Fundacją Naukową im. Floriana Znanieckiego - rozstrzygnęły konkurs „Czym było, jest i może być dla Ciebie miasto Poznań?”. Wyniki zostały przedstawione podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

W tej edycji konkursu wzięło udział 127 osób. Jak mówi Przewodnicząca Kapituły konkursowej, prof. UAM dr hab. Renata Suchocka: „Sam fakt tak dużej liczby osób, które zgłosiły się na konkurs, wskazuje, że Poznań jest bardzo bliski uczestnikom. Zwłaszcza dotyczy to osób, które wybrały Poznań jako miejsce zamieszkania. Prace konkursowe udowadniają niebywałą identyfikację poznaniaków z miastem”.

Więcej informacji:

Czym jest dla Ciebie miasta Poznań? Rozstrzygnięcie konkursu!

Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?

Poniżej publikujemy pełną listę nagrodzonych

W kategorii wypowiedzi pisemnych

Pierwsze miejsce: Joanna Żołądkowska za pracę pt. "Kamienica".

Drugie miejsce: Wita Szulc za pracę pt. "Poznań - miasto warte poznania a potem pokochania".

Trzecie miejsce ex aequo: Małgorzata Biadasz za pracę pt. "Droga w przyszłość z niegdysiejszym porządkiem".

Trzecie miejsce ex aequo: Alicja Dubisz-Kolska za pracę pt. "Poznań mego życia".

Trzecie miejsce ex aequo: Beata Ficner za pracę pt. "Miasto w sam raz dla mnie".

Trzecie miejsce ex aequo: Anna Weronika Grala za pracę pt. "W sepii, czerni i bieli oraz w kolorze".

W związku z nieprzyznaniem pierwszego miejsca w kategorii wypowiedzi w formie nagrań dźwiękowych, Kapituła postanowiła przeznaczyć te środki na trzy dodatkowe równorzędne trzecie miejsca w kategorii wypowiedzi pisemnych.

W kategorii wypowiedzi w formie nagrań dźwiękowych

Pierwszego miejsca Kapituła nie przyznała.

Drugie miejsce: Michał Kucharski za pracę pt. "KM_Keret_Mój Poznań".

Trzecie miejsce: Yuliya Zalozna za pracę pt. "Poznań jako dom dla obcokrajowca".

Ponadto w drodze przeprowadzonego losowania laureatami 10 pojedynczych nagród pieniężnych zostali

Anna Urbańska, autorka pracy pt. "Poznań to mój dom".

Weronika Kujawa, autorka pracy pt. "Poznań oczami studentki dwóch kierunków".

Katarzyna Pieprzycka, autorka pracy pt. "Czekałam na Ciebie".

Paweł Anders, autor pracy pt. "Od urodzenia w Poznaniu...".

Aneta Świerczyńska, autorka pracy pt. "Czym jest dla mnie Poznań?".

Julia Teszner, autorka pracy pt. "Dziewczyna z Naramowic".

Halina Płoszyńska-Marciniak, autorka pracy pt. "Poznań to moje miasto rodzinne".

Teresa Teleżyńska, autorka pracy pt. "Poznań oczami młodej mamy".

Andrzej Rossa, autor pracy pt. "Poznań - miasto ciekawe".

AkerovaBermetMirlanovna, autorka pracy pt. "Boże Narodzenie w Poznaniu".