XX Debata Akademicka: "COVID-19 dzień po...". W poniedziałek 26 października o godz. 17:00 odbędzie się kolejna debata akademicka organizowana wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Tym razem tematem będą społeczno-ekonomiczne konsekwencje pandemii, a jednym z panelistów będzie prof. Marek Krajewski. W spotkaniu będzie można uczestniczyć zdalnie, na kanale YouTube UEP.
Szkolenia organizowane przez Centrum Wsparcia Projektów UAM. Wtorek 27 października, godz. 10:00 - Szkolenie dedykowane dla HS (Sonata, Opus, Preludium Bis, Beethoven Classic). Środa 28 października, godz. 10:00 - Jak przygotować dobry wniosek do NCN?. Szkolenia odbywają się zdalnie na MS Teams. Informacje o aktualnych szkoleniach można znaleźć na Facebooku CWP.
Konkurs na stanowisko redaktora naczelnego "Polish Sociological Review". Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza do składania ofert w terminie do 30 listopada. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.
Finał Poznańskiej Ligi Debat. W najbliższy czwartek 29 października odbędzie się finał Poznańskiej Ligi Debat. W trakcie tych spotkań reprezentanci szkół średnich rywalizują ze sobą w formie debat oksfordzkich. Wydział Socjologii jest jednym z partnerów projektu i gospodarzy debat, w ramach podejmowanej współpracy ze szkołami średnimi. Debaty finałowe o trzecie i pierwsze miejsce odbędą się w formie zdalnej.
Debata "Państwo i społeczeństwo w czasach pandemii". Spotkanie z udziałem m.in. prof. Jerzego Hausnera, prof. Anny Gizy-Poleszczuk i Edwina Bendyka odbędzie się w środę 28 października o godz. 18:00. Szczegóły TUTAJ.
Konkurs na najlepszą pracę dotyczącą tematyki migracji. Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiegon zaprasza do udziału w Konkursie im. Joanny Matejko na najlepszą pracę dotyczącą tematyki migracji międzynarodowych z i do Polski oraz polskiej diaspory. Termin nadsyłania prac upływa 31 października. Szczegółowe zasady można znaleźć TUTAJ.
Zajęcia w ramach konsorcjum EPICUR. Ruszyły zapisy dla studentów na pilotażowe zajęcia w ramach konsorcjum EPICUR, którego członkiem jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz 7 innych europejskich uczelni. Szczegóły, w tym oferta kursów, są dostępne TUTAJ.
Wykład pt. "Zamożność, wpływy, poważanie - społecznie cenione dobra oczami polskich wyborców". Wykład w formie zdalnej, w ramach seminarium organizowanego przez Instytut Filozofii i Socjologii PAN, wygłosi dr hab. Mikołaj Cześnik. 26 października, godz. 15:00. Link do spotkania można otrzymać pisząc na adres publicrelations@ifispan.edu.pl.