Koniec sierpnia to czas, gdy w murach uczelni nie dzieje się zbyt wiele. Od września łatwiej się jednak natknąć na wartościowe atrakcje kulturalne. Jedną z nich będzie Wystawa Poznań w miniaturze z klocków LEGO, której wernisaż zaplanowano 1 września na godzinę 12.00, w Sklepie MIMI, istniejącym już od 30 lat na poznańskich Jeżycach (ul. Słowackiego 41, Poznań). Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: Ratusz, Zamek Cesarski, Stadion Miejski oraz Collegium Minus. W tym dniu wstęp na wystawę jest BEZPŁATNY.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest mocno zainteresowany popularną zabawką konstrukcyjną. Od września na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM rusza LEGO® Education Innovation Studio (program bazujący na bazuje na koncepcji praktycznego ujęcia procesu dydaktycznego, więcej informacji TUTAJ). W zeszłym roku, na naszym kanale na YouTube (TUTAJ) zaprezentowaliśmy wystawę zorganizowaną w Bramie Poznania, która była swego rodzaju rozgrzewką przed wrześniowym projektem Mateusza Wawrowskiego z Mateusz Buduje. Ponadto, część pracowników naszego Instytutu jest mocno zainteresowana socjologią zabawy oraz kwestiami związanymi z dzieciństwem.

MINUS WIZUALIZACJA

Wystawa autorstwa Mateusza Wawrowskiego została objęta licznymi patronatami honorowymi, m.in.: Urzędu Miasta w Poznaniu, Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej czy Prezydenta Miasta Poznania. Wystawa będzie otwarta od poniedziałku do piątku (10.15 do 18.15) oraz w weekendy (10.00 do 14.00) i potrwa do 31 grudnia 2019. Polecamy!

Więcej najświeższych informacji na temat wydarzenia będzie publikowana TUTAJ.
Wizualizacja budynków uniwersyteckich oraz plakat wystawy pochodzą z tego samego źródła.