Do 31 marca 2019 r. trwa nabór zgłoszeń do 18. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej. 18. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej odbędzie się w terminie 1-13 lipca 2019 r. Celem dwutygodniowego szkolenia dla młodych czeskich, węgierskich, polskich i słowackich studentów, jak również ich rówieśników z innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, jest budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów, likwidowanie wzajemnych stereotypów oraz pogłębianie wiedzy o kulturze, historii i problemach współczesnych.

Motywem przewodnim jubileuszowej edycji będą hasła "kreacja", "innowacja" i "synergia". Kandydaci składają swoje aplikacje on-line na stronie organizatora (TUTAJ). Program 18. edycji obejmie wykłady, dyskusje na temat bieżących wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych oraz warsztaty.

Jak informują organizatorzy:
Program podzielony będzie na dwie części: pierwszy tydzień wypełnią wykłady i debaty, które będą prowadzone przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin z całej Europy, drugi tydzień będzie obejmował intensywne warsztaty z obszarów: Media, Biznes i Dziedzictwo Kulturowe. W programie znajdą się także jednodniowe komponenty: Pamięć Europejska, Rocznice (upadek Muru Berlińskiego, przyłączenie Grupy Wyszehradzkiej do UE, itd.) i Dyplomacja Kulturalna.