Setki rozdanych ulotek i tysiące odsłon naszej strony WWW wśród młodzieży, tak można by podsumować „Dzień kandydata UAM”, który odbył się 25 października 2019 roku na terenie Kampusu Morasko (Wydział Chemii). Była to okazja do przedstawienia kandydatom na studia kompleksowej oferty dydaktycznej w jednym miejscu. Wśród prezentowanych wydziałów znalazł się również Wydział Socjologii.

Reprezentowali nas nasi studenci Anna Piotrowicz i Patryk Wasiela oraz dr Ryszard Necel. Tłum zwiedzających dowiedział się na czym polega studiowanie socjologii i pracy socjalnej oraz jakie są możliwe ścieżki studenckiego rozwoju. W przerwach między zwiedzaniem stoisk na słuchaczy czekały wykłady i warsztaty. Wykład, o inspirującym tytule "Ten moment, kiedy zdajesz sobie sprawę, że musisz wybrać studia. Socjologia", wygłosił dla uczniów prof. UAM Jakub Isański.

Dziękujemy wszystkim uczniom szkół średnich za udział w imprezie i mamy nadzieję, że widzimy Was jako studentów Wydziału Socjologii w roku akademickim 2020/2021.