Poznańska Liga Debat, III runda

12:00    Rejestracja grupa B

12:15    Powitanie i losowanie stron grupa B

12:40    Debaty grupa B

Poznańska Liga Debat (PLD) to turniej debat oksfordzkich dla poznańskich szkół ponadpodstawowych. W tegorocznej edycji PLD uczestniczy 8 zespołów, które podczas czterech rund zmierzą się ze sobą debatując na tematy z różnych dziedzin: ekonomii, technologii, socjologii oraz historii.

Każda runda odbywa się na jednej z poznańskich uczelni. W środę 20 lutego 2019 roku w godzinach w godzinach 10:00-15:00 rozgrywki zagoszczą właśnie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adma Mickiewicza w Poznaniu. Podczas tej rundy uczniowie będą debatować skupiając się na dwóch tezach:

• "Komunikacja publiczna w Poznaniu powinna być darmowa dla wszystkich"
  • "Władze Poznania nie powinny wydawać publicznych pieniędzy na rewitalizację historycznych dzielnic miasta"

Głównymi celami PLD są:

• krzewienie kultury dyskusji i debaty publicznej;
  • rozwój interdyscyplinarnej wiedzy uczestników;
  • kształtowanie umiejętności pięknego wysławiania się i budowania merytorycznych argumentów;
  • rozwój poznańskich środowisk debatanckich oraz szkolnych klubów mówców.

Organizatorami PLD są Fundacja "Projekty Edukacyjne", Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, Miasto Poznań oraz trzy poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Historyczny), Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnika Poznańska.

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Poznania.

Zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu w charakterze publiczności.
Szczegóły odnośnie miejsca podamy wkrótce, prawdopodobnie będą to sale 107 i 108 w bud. D!