29 maja 2018 roku studenci II roku SUM na kierunku praca socjalna w ramach kursu „Usługi socjalne w Europie” wzięli udział w wykładzie pt. „System ubezpieczeń społecznych w wybranych krajach Unii Europejskiej”. Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Majchrzak z I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu.
Przedstawicielka ZUS wprowadziła słuchaczy w zawiłości systemów ubezpieczeniowych wybranych krajów Unii Europejskiej odnosząc funkcjonujące tam rozwiązania do polskiego ustawodawstwa. Spotkanie to cieszyło się dużym uznaniem studentów oraz wywołało interesującą dyskusję.
W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy pracownikom I Oddziału ZUS w Poznanie za zaangażowanie w proces kształcenia studentów kierunku praca socjalna licząc na dalszą współpracę w przyszłości.